Preşedintele Consiliului de Administraţie de la FCSB, Mihai Stoica, a declarat că se negociază transferul unui jucător pe care clubul îl monitorizează de o perioadă lungă de timp. Oficialul roş-albaştrilor a precizat că mutarea reprezintă o provocare din cauza costurilor ridicate, însă, dacă se va concretiza, ar reprezenta una dintre cele mai importante lovituri din mercato.